BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

WYSYŁKA OD 24H

DARMOWA DOSTAWA OD 500 ZŁ NETTO

KONTAKT: +48 74 858 38 99

0

TUD-1

Ultradźwiękowy detektor wycieków i wyładowań elektrycznych

Indeks kat. WMGBTUD1

ean 5907624015524

1 230,00 zł

1 512,90 zł brutto

zostało niewiele sztuk

Czas realizacji: 24h

Wartość:

1 230,00 zł

1 512,90 zł brutto

Usłysz to, co niesłyszalne z Sonel TUD-1.

Ultradźwiękowy detektor wycieków i wyładowań elektrycznych Sonel TUD-1 to kompaktowe, przenośne urządzenie, które odbiera przenoszone drogą powietrzną fale ultradźwiękowe, a następnie przekształca je w fale akustyczne w zakresie słyszalnym przez ludzkie ucho. Urządzenie dodatkowo wzmacnia je i wyświetla jako sygnał na linijce diodowej oraz w postaci akustycznej przez zestaw słuchawkowy.

Główne cechy przyrządu:

  • lokalizacja miejsc uszkodzeń o charakterze akustycznym w zakresie ultradźwięków (40±1) kHz,
  • płynna regulacja wzmocnienia,
  • łatwa i czytelna interpretacja wyników wzrokowo w postaci linijki analogowej oraz akustycznie dzięki słuchawkom,
  • dodatkowe sondy w zależności od sposobu diagnozy miejsca nieszczelności.
Zastosowanie

Sonel TUD-1 to profesjonalne urządzenie, które umożliwia wykonywanie następujących czynności:

  • lokalizację źródeł wyładowań elektrycznych takich jak linie elektroenergetyczne, izolatory, generatory, transformatory,
  • wyszukiwanie nieszczelności w układach pneumatycznych i hydraulicznych,
  • kontrolę szczelności instalacji dostarczających wodę i gaz takich jak rurociągi, kurki i zawory, elementy wyposażenia hydraulicznego, pompy, sprężarki,
  • przeprowadzenie diagnostyki stanu elementów układu mechanicznego m.in. łożysk, przekładni, wałów napędowych, pomp, sprężarek, generatorów.
Możliwość rozszerzenia zastosowań

W przypadkach gdy badane układy nie są wypełnione czynnikiem (nie występuje wyciek), zestaw można rozszerzyć znajdującym się w ofercie Sonel generatorem ultradźwiękowym Sonel GUD-1 (WMXXGUD1). Zastosowanie go jest bardzo proste. Przyrząd wytwarza dźwięki symulujące prawdziwy wyciek, czyniąc badanie bezpiecznym oraz bezstratnym. Włączony generator należy umieścić wewnątrz układu, a sam układ uszczelnić. Ultradźwięki rozprzestrzeniają się po całej instalacji, wydobywając się na zewnątrz w miejscach uszkodzenia. Operator poszukuje ich za pomocą detektora Sonel TUD-1. Istnieje również możliwość zakupu całego zestawu do detekcji ultradźwiękowej Sonel TG-1 (WMXXTG1).

Dane techniczne oraz dokumentację znajdziesz na stronie producenta:

Przejdź na sonel.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.