BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

WYSYŁKA W 24H

DARMOWA DOSTAWA OD 500 ZŁ NETTO

KONTAKT: +48 74 858 38 99

0

TDR-420

Reflektometr

Indeks kat. WMPLTDR420

ean 5907624027442

Stopień ochrony: IP 67

Wyświetlacz: graficzny, kolorowy, podświetlany

4 260,00 zł

5 239,80 zł brutto

dostępny

Wartość:

4 260,00 zł

5 239,80 zł brutto

Zdiagnozuj usterkę reflektometrem Sonel TDR-420

Reflektometr Sonel TDR-420 jest poręcznym cyfrowym lokalizatorem impulsowym (TDR – ang. Time-domain Reflectometer) przeznaczonym do identyfikacji i lokalizacji uszkodzeń w kablach elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i teletechnicznych. Reflektometr Sonel TDR-420 pozwala na zmierzenie długości kabla oraz określenie odległości do uszkodzenia lub zmiany impedancyjnej w zakresie od 4 do 6000 m w przewodach z żyłami metalowymi. Najkrótszy zakres pomiarowy o zasięgu 7 metrów i strefie martwej długości 0,6 metra pozwala na lokalizację uszkodzeń w bardzo bliskiej odległości od miejsca podłączenia urządzenia.

Główne cechy urządzenia:

  • lokalizacja uszkodzeń kabli energetycznych i telekomunikacyjnych,
  • dwa niezależne kursory do jednoczesnego określenia dwóch miejsc uszkodzeń i odległości między nimi,
  • lokalizacja uszkodzeń kabli współosiowych,
  • lokalizacja uszkodzeń okablowania infrastrukturalnego,
  • wykrywanie przerw, zwarć, uszkodzeń spowodowanych zawilgoceniem oraz innych zmian impedancji kabli,
  • graficzny obraz uszkodzenia kabla wraz ze wskazaniem odległości do miejsca usterki na ekranie.

Produkt jest dedykowany dla:

  • hurtowni elektrycznych i detalicznych sprzedawców kabli,
  • elektromonterów i pracowników pogotowia elektroenergetycznego,
  • pracowników utrzymania ruchu,
  • elektryków budowlanych.
Możliwości urządzenia

Reflektometr Sonel TDR-420 cechuje się zasięgiem działania do 6000 m, bardzo małym błędem pomiarowym (na poziomie 1%) oraz możliwością regulacji współczynnika propagacji i impedancji falowej badanego przewodu. Określenie odległości do dwóch uszkodzeń oraz dystansu między nimi nie będzie problemem dzięki zastosowaniu funkcji dwóch kursorów.

Łatwość odczytu

Reflektometr TDR-420 wyposażony jest w czytelny, kolorowy wyświetlacz, który dzięki rozdzielczości 320 x 240 pikseli pozwala na jeszcze dokładniejsze wskazanie miejsca uszkodzenia.

Wbudowany system pomocy

W urządzeniu Sonel TDR-420 dodano funkcję podręcznej pomocy, która ułatwia interpretację otrzymanego wyniku pomiaru w trakcie jego trwania. Dzięki tej funkcji użytkownik w krótkim czasie jest w stanie określić typ anomalii, jaka występuje na badanym odcinku kablowym poprzez porównanie reflektogramu na wyświetlaczu z typowymi kształtami uszkodzeń.

Odporna i praktyczna obudowa

Reflektometr zaprojektowano do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Ochronę przed wnikaniem wody i pyłów zapewnia unikalna obudowa o szczelności IP67. Dodatkowym atutem jest pokrycie obudowy elastomerem, który jednocześnie zapobiega wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni oraz zapewnia ochronę przed skutkami przypadkowych upadków.

Dane techniczne oraz dokumentację znajdziesz na stronie producenta:

Przejdź na sonel.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.