P-4

Dwubiegunowy wskaźnik napięcia

Indeks kat. WMGBP4

ean 5907624014558

Stopień ochrony: IP 65

Kategoria pomiarowa: CAT III 1000 V, CAT IV 600 V

Wyświetlacz: monochromatyczny, segmentowy

355,00 zł

436,65 zł brutto

Dostępny w magazynie

Czas realizacji: 24h

Akcesoria dodatkowe

S-2

Futerał

110,00 zł

135,30 zł brutto

Dostępny w magazynie

Ergonomia, trwałość, pewność

Dwubiegunowy wskaźnik napięcia Sonel P-4 to niezawodny, wyjątkowo wytrzymały i bezpieczny dwubiegunowy tester, który umożliwiają kontrolę napięcia, ciągłości obwodu i kolejność faz. Został zaprojektowany do pracy w najtrudniejszych warunkach, zarówno przemysłowych, jak i komercyjnych. Zaawansowana technologia, bezpieczeństwo na wysokim poziomie oraz prostota użycia to kluczowe cechy urządzenia P-4. Urządzenie zostało wyposażone w wytrzymałą obudowę o stopniu ochrony IP65, która chroni urządzenie przed uszkodzeniem mechanicznym, pyłem lub zachlapaniem.

Kluczowe funkcje i atrybuty przyrządu P-4

 • automatyczny pomiar napięcia przemiennego i stałego do 1000 V
 • wskazania optyczne za pomocą linijki diodowej 
 • wskazania dźwiękowe przy przekroczeniu napięć niebezpiecznych 50 V AC i 120 V DC
 • testowanie zadziałania RCD za pomocą dodatkowego obciążenia
 • wskazania ciągłości, automatycznie po podłączeniu do obiektu
 • dwubiegunowy test kierunku wirowania faz
 • jednobiegunowe wskazywanie obecności napięć powyżej 100 V
 • wzmocniona dwukomponentowa obudowa zapobiegająca uszkodzeniom mechanicznym i upadkom
 • wbudowana latarka
 • stopień szczelności na poziomie IP65 gwarantuje pyłoszczelność i ochronę przed zalaniem
 • bezpieczeństwo dzięki kategorii pomiarowej CAT IV 600 V i CAT III 1000 V

Sprawdzenie zadziałania wyłączników różnicowoprądowych

W odpowiedzi na potrzeby klientów, nowa seria wskaźników napięcia P pozwala na wykonanie testu wyłączników RCD we w pełni kontrolowany sposób. Za pomocą przycisków na obu sondach użytkownik obniża impedancję wewnętrzną urządzenia, przez co możliwe jest bezpieczne wyzwolenie wyłącznika. Ponadto naciśnięcie obu przycisków powoduje uruchomienie dodatkowego obciążenia w postaci silniczka wibracyjnego. Gdy sprawdzane jest napięcie, pozwala to na wyeliminowanie prądów błądzących, wpływających na wynik pomiaru.

Wytrzymałość i komfort użytkowania

Obudowa urządzenia została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić pracę w trudnych warunkach przemysłowych, gdzie wymagane jest stosowanie środków ochrony osobistej, m.in. rękawic elektroizolacyjnych. Jednocześnie ergonomiczny kształt pozwala na obsługę urządzenia za pomocą jednej ręki podczas badań napięcia w standardowych gniazdach elektrycznych.

Wielozadaniowość i bezpieczeństwo

Wskaźniki napięcia wyposażone są zestaw końcówek pomiarowych. Ograniczają one dostęp do metalowego ostrza do 4 mm, co zmniejsza ryzyko przypadkowego dotknięcia innego przewodnika podczas badań w wiązce przewodów. Dodatkowe nakręcane końcówki pozwalają na zwiększenie średnicy ostrz do 4 mm. Jest to szczególnie istotne, gdy pomiary prowadzi się w gniazdach elektrycznych, gdzie użytkownik potrzebuje pewności, że zachowany jest kontakt między urządzeniem a przewodnikiem. Cały zestaw mieści się w specjalnym pojemniku, który w każdym momencie gwarantuje dostęp do końcówek. Dodatkowo pojemnik posiada wypustkę przydatną do otwierania zabezpieczeń w gniazdach brytyjskich.