VT-3

Bezdotykowy wskaźnik napięcia

Indeks kat. WMGBVT3

ean 5907624029644

Stopień ochrony: IP 67

Kategoria pomiarowa: CAT IV 1000 V

135,00 zł

166,05 zł brutto

Dostępny w magazynie

Czas realizacji: 24h

Nowe wcielenie neonówki

Kieszonkowy, bezdotykowy wskaźnik napięcia Sonel VT-3 jest nowszą wersją popularnej „neonówki”. Przyrząd charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością, a także lekkością i łatwością w użyciu. Urządzenie jest przeznaczone do wykrywania napięcia przemiennego w przewodach oraz w osprzęcie elektrycznym. Wskaźnik posiada podstawowy zakres detekcji 100...1000 V, ale dolny próg można obniżyć do 12 V poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku. Kolorowe diody LED umieszczone na końcówce przyrządu informują o trybie pracy oraz o poziomie wykrywanego napięcia. 

Sonel VT-3 to w pełni funkcjonalny, profesjonalny przyrząd ukryty w niepozornej formie i kompaktowych wymiarach. Bardzo wytrzymała obudowa wykonana w stopniu szczelności IP 67 zapewnia wysoki poziom ochrony przed różnymi rodzajami uszkodzeń mechanicznych, upadkiem, a nawet przed zalaniem wodą. Szczególnym atutem tego narzędzia są kieszonkowe gabaryty, dzięki którym jego przechowywanie oraz transport są wyjątkowo łatwe. Dodatkowym udogodnieniem jest umieszczona z przodu latarka, która pozwala doświetlić miejsce pomiarów. Przyrząd został również wyposażony w tylną latarkę przydatną podczas przemieszczania się w słabo oświetlonych przestrzeniach.

Wskaźnik napięcia Sonel VT-3 ułatwia pomiar nawet w wąskich i trudno dostępnych miejscach, gdzie badanie za pomocą zwykłego miernika mogłoby okazać się niemożliwe. Łącząc w sobie podstawowe funkcje pomiarowe, solidną konstrukcję oraz wysoki komfort użytkowania, przyrząd świetnie sprawdza się w wielu obszarach, a dodatkowo charakteryzuje się niekłopotliwą obsługą i konkurencyjną ceną. Stanowi uzupełniające wyposażenie dla specjalistów z branży elektroenergetycznej i pomimo swych niewielkich gabarytów, z pewnością nieraz okaże się przydatny podczas pracy.

Cechy

  • dwa zakresy wykrywania napięcia przemiennego: 12 V / 100…1000 V
  • wytrzymała, dwukompozytowa obudowa
  • wodoszczelność przy stopniu ochrony IP67
  • końcówka z podświetleniem, przystosowana do gniazd zasilających
  • sygnalizacja świetlna i dźwiękowa przy wykryciu napięcia
  • wbudowana latarka LED
  • ergonomiczna obudowa z możliwością zaczepienia do paska
  • praca w sieciach 50/60 Hz
  • zasilanie: 2x bateria AAA 1,5 V

Zastosowanie

Wskaźnik VT-3 to nowe wcielenie klasycznej „neonówki”. Lekki, funkcjonalny i prosty w użyciu, służy do wykrywania napięcia przemiennego w przewodach i osprzęcie elektrycznym. Podstawowy zakres detekcji to 100...1000 V. Dolny próg można jednak obniżyć do 12 V, naciskając specjalny przycisk. O trybie pracy i poziomie wykrywanego napięcia poinformują kolorowe diody LED, ukryte w końcówce przyrządu.

Dzięki ulepszonej konstrukcji VT-3 zachowuje szczelność IP67, a wytrzymałość i ergonomia nie są mu obce. Istotną rolę pełni również wbudowana latarka.