BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

WYSYŁKA W 24H

DARMOWA DOSTAWA OD 500 ZŁ NETTO

KONTAKT: +48 74 858 38 99

0
promocja

PQM-703

Analizator jakości zasilania

Indeks kat. WMPLPQM703

ean 5907624099739

Pełna klasa A oraz pomiar transjentów

Kategoria pomiarowa: CAT III 760 V, CAT IV 600 V

Stopień ochrony: IP 65

Transmisja danych: GSM, OR-1, USB

Wyświetlacz: graficzny, kolorowy, podświetlany

20 150,00 zł

24 784,50 zł brutto

zostało niewiele sztuk

Wartość:

20 150,00 zł

24 784,50 zł brutto

Rzetelne pomiary w klasie A z analizatorem jakości zasilania Sonel PQM-703.

Analizator jakości zasilania Sonel PQM-703 jest zaawansowanym technicznie produktem umożliwiającym wszechstronny pomiar, analizę i rejestrację parametrów sieci energetycznych 50/60 Hz oraz jakość energii elektrycznej zgodnie z europejską normą EN 50160 oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Główne cechy produktu:

 • może być zasilany z fazy L.
 • przeznaczony do wykorzystania praktycznie we wszystkich rodzajach sieci od 64 V do 760 V, w sposób bezpośredni, ze szczególnym uwzględnieniem pomiarów na słupach niskiego napięcia, ze względu na łatwość podłączenia.
 • posiada niezależne zasilanie, dlatego szczególnie nadaje się do pomiarów za przekładnikami napięciowymi. Można go również zastosować do pomiarów w układach stałonapięciowych.
 • zdalna konfiguracja oraz transfer danych (GPRS) w czasie rzeczywistym za pomocą wbudowanego modemu GSM.
 • funkcja antykradzieżowa – powiadomienie SMS w przypadku zmiany położenia – wbudowany odbiornik GPS,
 • zegar czasu rzeczywistego synchronizowany protokołem GPS.
Możliwości urządzenia

Analizator jest wyposażony standardowo w kartę pamięci 8 GB, co umożliwia zgromadzenie ponad 4500 parametrów jednocześnie – w odstępach nawet 200 ms. Oprócz oceny jakości zasilania, według norm i rozporządzeń, pozwala to na tworzenie szczegółowego obrazu sytuacji pod kątem eksploatacyjnym i ewentualnych zjawisk zakłócających. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczynić ten obraz jeszcze bardziej klarownym – producent może poszerzyć pamięć do 32 GB (opcja). Sonel PQM-703 rejestruje sygnały sterujące w sieciach energetycznych. Ponadto wyposażony jest w sprzętowy rejestrator transjentów o zakresie napięć do ±8000 V i maksymalnej częstotliwości próbkowania 10 MHz. Wbudowany odbiornik GPS zapewnia dużą dokładność czasu, a zintegrowany modem GSM ułatwia zdalną obsługę rejestracji.

Prezentacja danych

Kolorowy, podświetlany ekran LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli i przekątnej 3,5” prezentuje podstawowe parametry badanej sieci, takie jak napięcia, prądy czy moce – wszystko w sposób jasny i przejrzysty. Dostępne są informacje o konfiguracji urządzenia oraz komunikaty i ostrzeżenia dotyczące stanu pracy lub stanów awaryjnych. Ponadto użytkownik może wywołać wykres wskazowy, by skontrolować poprawność podłączenia do sieci. Analizatorem można zdalnie sterować, ale też programować i pobierać z nich dane. Połączenie jest realizowane na dwa sposoby: radiowo z wykorzystaniem odbiornika OR-1 oraz za pomocą wbudowanego modemu GSM. Transmisja radiowa działa na odległość do 50 m w terenie niezabudowanym. Transmisja GSM daje nieporównywalnie większy zasięg: po włożeniu do analizatora dowolnej karty SIM ze stałym numerem IP można uzyskać dostęp z każdego miejsca na świecie.

Obszary zastosowań

Urządzenie adresowane jest do użytkowników, którzy muszą kontrolować jakość energii elektrycznej przy użyciu urządzenia przenośnego, spełniającego wymogi standardu wieloarkuszowej normy IEC 61000 dla analizatorów klasy A. Analizator Sonel PQM-703 w całości zaspokaja funkcjonalne potrzeby analizy jakości zasilania i diagnostyki zakłóceń w sieciach energetycznych. Znajduje zastosowanie w obszarze energetyki zawodowej i służb utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych, jak również wśród podmiotów prowadzących działalność usługową w zakresie analizy sieci.

Oprogramowanie

Program Sonel Analiza jest aplikacją niezbędną do pracy z analizatorami PQM. Oprogramowanie umożliwia:

 • konfigurację analizatora,
 • odczyt danych z rejestratora,
 • podgląd parametrów sieci w czasie rzeczywistym (z możliwością odczytu przez modem GSM),
 • kasowanie danych w analizatorze,
 • przedstawianie danych w formie tabel,
 • przedstawianie danych w formie wykresów,
 • analizowanie danych pod kątem normy PN-EN 50160, rozporządzenia systemowego i innych zdefiniowanych przez użytkownika warunków odniesienia,
 • niezależną obsługę wielu analizatorów,
 • aktualizację do nowszych wersji przez stronę WWW.

Program umożliwia odczyt wybranych parametrów oraz ich prezentację graficzną w czasie rzeczywistym. Parametry te mierzone są niezależnie od rejestracji zapisywanej do pamięci. Użytkownik może zobaczyć:

 • wykresy przebiegów napięcia i prądu (oscyloskop),
 • wykresy napięcia i prądu w czasie,
 • wykres wskazowy,
 • pomiary wielu parametrów,
 • harmoniczne i moce harmonicznych,
 • interharmoniczne.

Dane techniczne oraz dokumentację znajdziesz na stronie producenta:

Przejdź na sonel.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.