Bezpośrednio od producenta

5% rabatu dla zalogowanych użytkowników

Darmowa dostawa od 500 PLN netto

Doradztwo techniczne: 74 858 38 76 Zamówienia: 722 007 389

0

Testery ultradzwiękowe

<Urządzenia podręczne

0 produktów

Filtry

Cena

0 produktów

Testery ultradźwiękowe

Do wykrywania uszkodzeń o charakterze akustycznym idealnie sprawdzają się nowoczesne testery ultradźwiękowe. Ich zadaniem jest odbieranie fal ultradźwiękowych oraz przekształcanie ich w fale akustyczne słyszalne dla ludzkiego ucha. W tej kategorii znajdziesz profesjonalne testery do detekcji ultradźwiękowej renomowanej firmy Sonel, które doskonale sprawdzają się w wielu obszarach.


Wielozadaniowe mierniki ultradźwiękowe Sonel

Dzięki swym rozbudowanym funkcjom, testery ultradźwiękowe są wykorzystywane między innymi do wykrywania oraz lokalizowania źródeł wyładowań elektrycznych, wyszukiwania nieszczelności w układach pneumatycznych i hydraulicznych, a także do kontroli szczelności różnych instalacji, np. rurociągów, zaworów lub elementów wyposażenia hydraulicznego. Sprawdzają się również do przeprowadzenia diagnostyki stanu elementów układu mechanicznego takich jak łożyska, przekładnie, sprężarki lub wały napędowe. Wyniki badania można interpretować za pomocą dwóch metod – akustycznie, wykorzystując w tym celu słuchawki, lub wzrokowo w formie linijki diodowej.


Detektory wycieków i wyładowań elektrycznych oraz generatory ultradźwiękowe Sonel

W przypadku gdy występuje wyciek, do badania układów idealnie sprawdzi się ultradźwiękowy detektor wycieków i wyładowań elektrycznych Sonel TUD-1. Jeśli natomiast badane układy nie są wypełnione czynnikiem i wyciek nie występuje, najlepiej skorzystać z dodatkowego przyrządu w postaci generatora ultradźwiękowego Sonel GUD-1. Stanowi on alternatywne źródło ultradźwiękowe, które jest używane w celu symulacji wycieków. Generator można użyć w obszarach gdzie występuje wyciek o niskim ciśnieniu, który nie generuje wykrywalnego sygnału. Badanie przeprowadzone w formie symulacji wycieku jest proste do wykonania i co ważne, całkowicie bezpieczne i bezstratne.


Detektor Sonel TUD-1 oraz generator Sonel GUD-1 są dostępne w atrakcyjnym zestawie, który pozwala na kompleksową diagnostykę uszkodzeń i pozwala efektywnie wychwycić źródła wyładowań elektrycznych oraz zlokalizować nieszczelności w badanych układach. Zestaw zawiera dodatkowo słuchawki oraz przydatne podczas diagnostyki akcesoria. 


Mierniki ultradźwiękowe i inne testery uznanej firmy Sonel

Jako czołowy producent przyrządów pomiarowych w Polsce oraz w Europie Środkowej, firma Sonel może pochwalić się wyjątkowo rozbudowaną ofertą doskonałej jakości mierników o różnym zastosowaniu. Wielofunkcyjne urządzenia pomiarowe firmy Sonel cieszą się międzynarodową renomą i są doceniane między innymi ze względu na swoje znakomite parametry oraz gotowość do pracy również w trudnych warunkach pomiarowych. W tych profesjonalnych przyrządach, zaawansowane technologie idą w parze z prostą obsługą. Zapoznaj się z kompletną ofertą firmy Sonel, która jest dostępna w naszym sklepie!